Bormio – Hotel Palace ****

Bormio-Ski-Area

Bormio (ok. 1300 m n.p.m.) – zabytkowe miasto z urokliwym średniowiecznym centrum, położone w sercu Alp Retyckich, niedaleko od granicy austriackiej i szwajcarskiej. Dużo dobrej zabawy na stokach i w lokalach rozrywkowych, atrakcyjne centrum termalne i malownicza starówka ze starymi kościołami, wieżami i pałacami sprawia, iż Włosi nazywają to miejsce „Przełęczą do raju”. Jest to ośrodek narciarski który przyciąga turystów ze względu na bardzo dobre stoki, świetne warunki śniegowe, niezapomniane pejzaże górskie oraz znajdujące się tu gorące źródła wód termalnych („Bagni Vecchi” i „Bagni Nuovi”) o temperaturze do 41°C, które znane były już starożytnym rzymianom i słyną jako najgorętsze w Alpach. Wodami leczy się choroby dróg oddechowych, reumatyzm, choroby krążenia, choroby ginekologiczne, skórne oraz działają one relaksująco. W roku 1400 odwiedził ponoć te źródła Leonardo da Vinci. Na dwóch przeciwległych końcach Bormio znajdują się 2 stacje narciarskie: wyciągi z pierwszej z nich prowadzą do Bormio 2000 i wyżej na Cima Bianca, natomiast wyciągi z drugiej prowadza przez stację Ciuk do terenu Bormio 2000. Między obydwoma stacjami kursuje bezpłatny Skibus.

Hotel Palace ****
Komfortowy czterogwiazdkowy hotel jest położony na wysokości 1125 m n.p.m., ok. 400 m od historycznego centrum Bormio, ok. 300 m od gorących źródeł wód termalnych „Bagni Nuovi” i ok. 700 m od wyciągów Bormio-Ciuk, oraz pucharowej trasy Stelvio. Obok hotelu znajduje się przystanek Skibusa (gratis). W hotelu znajduje się lokalna winnica i restauracja serwująca specjały regionalnej kuchni Valtellinese, oraz międzynarodowe potrawy.
Do dyspozycji gości jest również bar z kominkiem, winda, sala TV, przechowalnia sprzętu narciarskiego, parking, garaż (płatny), centrum konferencyjne, oraz basen ( 20 x 10 m – czepki obowiązkowe), sala fitness, Centrum wellness: hydromasaże, sauna, jacuzzi, solarium (płatne).
Hotel dysponuje wygodnymi pokojami 2-osobowymi (z możliwością dostawki) typu standard z łazienką i WC, wyposażonymi w telefon, sejf, TV-sat, radio, minibar, szlafrok, pantofle.
W bliskiej odległości hotelu (około 3 – 4 km) znajdują się gorące źródła termalne o temperaturze 41ºC, udostępniane dla turystów. Woda ma właściwości lecznicze oraz relaksacyjne, pomaga głównie w schorzeniach dróg oddechowych, reumatyzmie, chorobach krążenia, problemach ginekologicznych oraz schorzeniach skóry. W obiekcie można korzystać z saun, łaźni tureckich, solarium, hydro – masaży oraz dwóch basenów (na otwartym powietrzu z piękną panoramą), wypełnionych gorącą wodą termalną.


Facebook